czwartek, 14 marca 2013

Dziś przed nami smaki z Dolnego Śląska, a dokładnie z Browaru Lwówek. Idąc cios za ciosem znowu będziemy mieli do czynienia z lagerem dokładnie z niepasteryzowanym i nieutrwalonym Lwówkiem Książęcym. Co na na jego temat?


Jeśli chodzi o barwę to jest ona ciemnożółta, wchodząca w odcień brązu (karmelowa, bursztynowa).

Sama woń niestety jest mało intensywna i jedynie co subtelnie wyczuwalny jest chmielowy aromat.

Natomiast delikatny, łagodny smak jest mało goryczkowy, ale niesamowicie orzeźwiający (świetne piwo na upalne letnie dni). W niewielim stopniu piwko jest słodkie. Początkowo wyczuwalna jest niemocna, aczkolwiek zauważalna pewna metaliczność smaku, której wrażenie jednak z czasem znika, aby móc ujawnić subtelny, bardzo przyjemny posmak słodowy. Słodycz i delikatność tego piwa pozostaje z nami do samego końca, co pozwala na długie delektowanie się tym niebanalnym piwem.

Wysycenie trunku jest niewielkie, a sama piana zdaje się być małogęsta i nie utrzymuje się długo na powierzchni.

Jestem pod wrażeniem tego lagera. Mimo, że to na pozór zwykłe klasyczne jasne pełne, jest bardzo delikatne dla podniebienia i subtelne zarazem i zaskakuje swoją oryginalnością, która wyróżnia go pośród pozostałych piw tego gatunku. Dlatego też w mojej ocenie zasługuje na naprawdę dobrą notę, gdyż przy tak dużej ilości piw jasnych, dolnej fermentacji na rynku, cieżko zaskoczyć czymś wyjątkowym. Browar Lwówek wychodzi poza szablonowy wygląd lagerów ku uciesze piwoszy. Myślę, że nie bez powodu Lwówek Książęcy został wybrany "najlepszym polskim piwem do 13° BLG wg plebiscytu BROWAR.BIZ 2010" o czym dumnie informuje nas etykieta.

Informacje szczegółowe o piwie:
  • Alkohol: 5,4% obj.
  • Ekstrakt: 12,1%
  • Pasteryzacja: nie
  • Fermentacja: dolna
  • Dostępność: Supermarket TESCO w Chrzanowie
  • Pojemność: 0,5 l

Ocena (w skali szkolnej) - 4

0 komentarze :

Prześlij komentarz